Ga naar de inhoud

Cyberveilig? Laat het zien!

Cyberveiligheid

Veel organisaties denken dat ze digitaal veilig zijn, omdat ze ‘in de cloud’ zitten. Maar de nieuwe Europese wetgeving maakt duidelijk: basale cyberhygiëne moet je kunnen aantonen. Deze wet, de NIS2, heeft voor heel veel bedrijven niet direct consequenties, maar wel indirect, via de keten. Dus voor je grote klant of accountant. Denken dat het “ok” is volstaat niet meer. Klanten en leveranciers kunnen niet raden of jullie cybersecurity op orde is. Dat moet je kunnen laten zien. De cloud is daarbij geen wondermiddel. Een bedrijf dat zijn bestanden in Microsoft 365 of Google Workspace bewaart, is niet automatisch veilig. Zonder sterke wachtwoorden, multifactor-authenticatie en goed ingestelde toegangsrechten kan een hacker nog steeds eenvoudig binnenkomen. Ook fout geconfigureerde cloudmappen, bijvoorbeeld met klantdata die per ongeluk openbaar staan, komen in de praktijk vaak voor.

Interne afspraken

Veiligheid gaat om meer dan techniek alleen. Denk aan je interne afspraken:

Organisaties moeten niet alleen maatregelen nemen, maar ook kunnen aantonen dat ze structureel en aantoonbaar veilig werken. Wie dat goed organiseert, voorkomt niet alleen incidenten, maar wint ook het vertrouwen van klanten, financiers en toezichthouders.

Meer lezen

Lees meer op samendigitaalveilig.nl. Ook heeft de ABU speciaal voor intercedenten en back-officemedewerkers de Cybersecurity Challenge ontwikkeld. Een laagdrempelige manier om je bewust te worden van digitale veiligheid, zonder dat het veel tijd kost.

Het laatste nieuws

Nieuws

Hoe cyberveilig is jouw organisatie? Doe de check 

Oktober is cybersecuritymaand. Hoe staat jouw organisatie ervoor? Met de interactieve tools van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) krijg je snel inzicht in mogelijke risico’s en zie je waar actie nodig is.

Nieuws

Subsidie beschikbaar voor betere cyberveiligheid

Wil je de cyberveiligheid van je onderneming verbeteren? Met de regeling Mijn Cyberweerbare Zaak kun je 50% van de kosten vergoed krijgen, tot maximaal € 1.250

Nieuws

Oktober is Cybersecuritymaand: werk aan je digitale weerbaarheid

Deze maand is er extra aandacht voor digitale veiligheid en veilig digitaal gedrag.