Cao-update: aanvulling op wijzerbelonen en wat je binnenkort kunt verwachten
Update 28 januari:
Meld je aan (opent in nieuw tabblad) voor de online infosessie over gelijkwaardig belonen en verzekeringsrisico’s van 10 februari 2026.
Het kan zijn dat je het verzekeringsdeel binnen de gelijkwaardige beloning nog niet helemaal hebt vastgelegd. Veel cao’s hebben namelijk bepalingen op gebied van inkomensverzekeringen en ongevallenverzekeringen. Het gaat hier vaak om forse financiële risico’s die je als uitzender vaak niet onverzekerd wil lopen. In deze online infosessie (opent in nieuw tabblad) leggen we je uit wat jij kunt doen.
Aanvullingen wijzerbelonen.nl
Op wijzerbelonen.nl lees je meer over Aanvulling Ziektewet (AZW) (opent in nieuw tabblad) en hebben we bij stap 3 onder verlof ADV toegevoegd (opent in nieuw tabblad).
Wat kun je binnenkort verwachten?
De komende week kun je de volgende cao-ondersteuning verwachten:
- Wijzerbelonen.nl (opent in nieuw tabblad): aanvulling op de tekst over verzekeringen
- Voor leden (opent in nieuw tabblad): binnenkort kun je je aanmelden voor een webinar begin februari over verzekeringen binnen de gelijkwaardige beloning. Heel belangrijk om bij te zijn!
- Abu.nl/welcome (opent in nieuw tabblad): aangepaste video’s over ziekte en beloning voor uitzendkrachten uit het buitenland
Meer ondersteuning richting opdrachtgevers
We gaan aan de slag met extra ondersteuning richting opdrachtgevers. Bekijk alle verschillende hulpmiddelen (opent in nieuw tabblad) zoals een stappenplan en whitepaper. Mis jij nog iets in de ondersteuning of heb je een idee om het te verbeteren? Laat het ons weten! Stuur een e-mail naar Krista Plat via plat@abu.nl.
Alle informatie over de nieuwe cao op een rij?
Bekijk dan onze pagina over de Cao voor Uitzendkrachten.
Het laatste nieuws
WGA-hiaat: onderschat het financiële risico niet
In de Cao voor Uitzendkrachten geldt het principe van gelijkwaardige beloning. Ook aanvullende sociale regelingen en verzekeringen bij de opdrachtgever kunnen relevant zijn.
AVV-aanvraag Cao voor Uitzendkrachten: reactie op bedenkingen verstuurd
Begin juni is de AVV-aanvraag ingediend bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW). Belanghebbenden konden tot en met...
Nieuw op wijzerbelonen.nl
Er is een nieuwe pagina over de voorwaarden bij de invulling van de gelijkwaardige beloning.