Ga naar de inhoud

Inbreng ABU Commissiedebat Arbeidsmigratie 19 februari 2025

Arbeidsmigratie

Vandaag, woensdag 19 februari, debatteert de Tweede Kamer over arbeidsmigratie. Wij hebben onderstaande brief gestuurd naar een aantal fracties in de Tweede Kamer. Hierin brengen we 2 belangrijke onderwerpen onder de aandacht:

  1. De Afgifte A1-verklaring: dit systeem werkt benadeling werknemers en valse concurrentie in de hand. Wij pleiten voor strengere controles, handhaving en een inkomensgrens om misbruik tegen te gaan.
  2. Afschaffing inhoudingsmogelijkheid huisvestingskosten op WML: dit maakt huisvestingskosten onzichtbaar en daardoor onmogelijk te controleren, wat misbruik in de hand werkt. We pleiten voor transparantie, handhaving en wijzen op het Prijs-kwaliteitsysteem (opent in nieuw tabblad) binnen de CAO voor Uitzendkrachten.

Lees de inbreng van de ABU voor het Commissiedebat Arbeidsmigratie

Het laatste nieuws

Nieuws

Afschaffen inhoudingsmogelijkheid huisvesting heeft meer nadelen dan voordelen

Onze zorg: afschaffing inhoudingsmogelijkheid maakt betalingen oncontroleerbaar.

Nieuws

Veiligheidsdeskundige Raymond Derksen: ‘Veilig werken begint vóór de eerste werkdag’

Veiligheid draait niet alleen om helmen en gereedschap. Een veilige werkdag begint al bij een goede voorbereiding.

Nieuws

ABU: geef internationale medewerkers de tijd om hun plek te vinden

Lees de volledige ABU-reactie op de internetconsultatie.