ABU: Algemene Bond Uitzendondernemingen

De Wtta vereist Permanente Educatie: medewerkers moeten écht weten wat ze doen

De flexbranche verandert snel: wetgeving, digitalisering en maatschappelijke ontwikkelingen vragen continu om bijsturing. Om te voldoen aan de Wtta moet je niet alleen processen op orde hebben, maar ook beschikken over medewerkers met voldoende en actuele kennis.

Permanente educatie (PE) helpt professionals om kennis up-to-date te houden en te verdiepen. Dat komt de kwaliteit van dienstverlening ten goede én het draagt ook bij aan werkplezier, eigenaarschap en duurzame inzetbaarheid.

Van ‘moetje’ naar kans

Voor sommige organisaties voelt Permanente Educatie misschien als een verplichting, iets wat er extra bij komt. Maar wie het goed aanpakt, haalt er juist winst uit. PE is een krachtig middel om vakmanschap te versterken en fouten te voorkomen. De inhoud van de PE-leeractiviteiten gaat om kennis én de vaardigheid om deze kennis in de praktijk te brengen, zoals inlenersbeloning, fasensysteem, discriminatie, AI-geletterdheid, etcetera.

Via de scholingsagenda kun je eenvoudig trainingen selecteren. Ook kun je eigen, interne leeractiviteiten laten erkennen voor PE.

Lage kosten, hoge impact

Het systeem voor permanente educatie staat al. SEU ontwikkelde het samen met partners uit de flexbranche en maakt het werkgevers én medewerkers makkelijk. PE is laagdrempelig en direct toepasbaar door:

  • Een duidelijk puntensysteem
  • Een breed trainingsaanbod
  • Een gebruiksvriendelijk portaal

De kosten blijven bovendien beperkt, juist doordat het systeem al volledig is ingericht en wordt onderhouden door SEU.

Je hoeft als werkgever dus niet zelf het wiel uit te vinden, maar je kunt direct aan de slag met een betrouwbaar, efficiënt systeem dat branchebreed wordt gedragen. Zelfs aan een kant en klaar PE-implementatieplan is gedacht – om werkgevers te ondersteunen en de meeste vragen te beantwoorden.

Weten wat je doet is cruciaal onder de Wtta

De Wtta stelt hoge eisen aan flexorganisaties. Voldoen aan die eisen vraagt meer dan alleen procedures: het vraagt om mensen die weten wat ze doen. Met permanente educatie investeer je in vakmanschap, afgestemd op wat er nodig is om compliant te werken.

Meer weten over permanente educatie?

Kijk op deze webpagina voor werkgevers voor meer informatie en een overzicht van het aanbod.

Verder lezen

Dit artikel is het derde deel van het drieluik. Lees ook:

 

Gerelateerde artikelen