Tweede Kamer debatteert in april over Meer zekerheid flexwerkers
Het debat in de Tweede Kamer over het wetsvoorstel Meer zekerheid flexwerkers staat gepland in de week van 6 april. Kamerleden kunnen het voorstel aanpassen via amendementen. Dat zou zeer onwenselijk zijn. Het wetsvoorstel is onderdeel van een breder arbeidsmarktpakket. Dit pakket is afgesproken met sociale partners, en hierin is een zorgvuldig evenwicht gevonden. De komende weken gaat de ABU hierover in gesprek met Kamerleden.
Verwachte invoeringsdata
1 juli 2026: gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden
Per 1 juli 2026 wijzigt de beloning van uitzendkrachten (gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden). Deze datum is krap, omdat de Eerste Kamer het wetsvoorstel moet behandelen – maar wel haalbaar. In de Cao voor Uitzendkrachten 2026-2028, die op 1 januari inging, hebben we de gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden al geregeld.
1 januari 2027 mogelijk niet haalbaar
Andere onderdelen staan gepland voor 1 januari 2027. Het gaat om onderdelen zoals:
-
verkorting van Fase B
-
invoering van het bandbreedtecontract in plaats van een nulurencontract
-
verlenging van de onderbrekingstermijn in de ketenregeling van tijdelijke contracten van 6 naar 60 maanden
Deze wijzigingen vragen aanpassingen van de systemen bij UWV. Omdat de Tweede Kamer het wetsvoorstel pas in april behandelt, lijkt deze datum niet haalbaar.
De verwachting is dat de invoeringsdatum van deze onderdelen verschuift naar 1 januari 2028. Let op: dit is nog geen besluit. Zekerheid volgt pas na communicatie van de minister. In dat geval zal dit vóór het Tweede Kamerdebat bekend zijn.