Stan Partners opent voor multifunctionele ‘werkhub’ De Ambitie
Alle mogelijke arbeidsmarktdienstverlening onder één (immens) dak: dat is de beknopte omschrijving van ‘De Ambitie’ in Zaandam. In een oud bankgebouw zetelen sinds eind vorig jaar zowel PDZ als moedermaatschappij Stan Partners. Timo de Regt: “De kracht zit hem in de blend van verschillende soorten dienstverlening en de innovatieve inzet van AI.”
Toen het voormalige bankgebouw van ABN-AMRO in 2022 leeg kwam te staan, zag Timo de Regt, directeur van Stan Partners, zijn kans schoon. “Onze missie is een krachtige, regionale arbeidsmarkt te creëren, waar iedereen succesvol kan deelnemen. De individuele werkmaatschappijen van Stan Partners doen dit al, elk met hun eigen focus en expertise, maar nu kregen we de kans om al die werkmaatschappijen onder één dak te brengen. Sleutelwoorden daarbij zijn duurzaamheid, eerlijk werkgeverschap en regionale samenwerking.”

Bruisend hart
Na een intensieve verbouwing, waarbij het pand (2.800 m2) volledig klimaatneutraal is gemaakt, opende De Ambitie vorig jaar november haar deuren. Het pand biedt onderdak aan PDZ Uitzendbureau, Loopbaan.nu, LLO-platform en Stan Partners: een plek dus waar de operationele en strategische takken samenkomen. De Regt: “De Ambitie is meer dan een gebouw. Het is een ontmoetingspunt, een hub voor werkzoekenden en ondernemers en een kenniscentrum voor duurzame loopbanen en een leven lang ontwikkelen. Ook is er ruimte voor workshops, vergaderingen of netwerkevenementen. Zo willen we talent een podium bieden en samenwerking en innovatie hand-in-hand laten gaan. We willen impact maken door alle mogelijke dienstverlening met betrekking tot arbeidsmarktvraagstukken hier samen te laten komen.”
“Onze missie is een krachtige, regionale arbeidsmarkt te creëren, waar iedereen succesvol kan deelnemen.”
Timo de Regt, directeur van Stan Partners
AI
Een belangrijke schakel binnen De Ambitie is het LLO-platform, een werkmaatschappij van Stan Partners die zich richt op toekomstgerichte loopbaanontwikkeling. Operationeel directeur Kim Kulderij: “Wij kijken vooral naar wat iemand kan doen in de toekomst. Ons doel is niet alleen werk voor de korte termijn, maar een duurzaam loopbaanperspectief. Met behulp van het LLO-platform maken we vanuit drijfveren de talenten en aanleg voor competenties zichtbaar. Zo wordt duidelijk wat een medewerker met de nodige scholing of begeleiding in de toekomst zou willen en kunnen doen. Softskills en ontwikkelmogelijkheden staan centraal. Onze kracht is ook dat we diverse technologieën en systemen kunnen verbinden. Denk aan assessmenttechnologie, data-analyse, systemen voor modulair opleiden en vacaturemanagement. We maken gebruik van AI voor de verslaglegging van de gesprekken met kandidaten. We hebben dat getest, en het werkt verrassend goed. Het geeft veel extra inzichten.” De Regt: “Die tijdsbesparing maakt het makkelijker om te kiezen voor de duurzame optie, het langetermijnperspectief. En het geeft ons ook meer tijd voor persoonlijke aandacht en maatwerk.”
Regionaal talent behouden
Ook werkgevers zijn welkom in De Ambitie. De Regt: “Zij zitten met vragen als: hoe kan ik mijn mensen behouden? Hoe krijg ik meer instroom? Hoe organiseer ik doorstroom? Wij helpen hen om talentgericht te gaan werken, inzicht te krijgen in de kwaliteiten binnen hun team en samen met werknemers te werken aan persoonlijke ontwikkeltrajecten. Kulderij: “Wij willen het talent in onze regio graag behouden. Dat doen we door inzichtelijk te maken welke bedrijven hier precies zitten en welke kansen deze regio biedt. Dat sluit ook aan bij de behoefte van werkenden. Wie minder lang hoeft te reizen, heeft meer vrije tijd.”